Hizmetlerimiz ve Donatılar

Deprem ve Acil Durum Güvenliği

Nuvola Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu; Gençlik ve Spor Bakanlığı denetimindedir. Binamız, en son deprem ve acil durum yönetmeliğine uygun olarak, yurt projesi ile inşa edilmiştir. Binamızın güvenlik özellikleri, Avrupa standartlarında modern tekniklerle tesis edilmiş olup, can güvenliğini en üst seviyede korumaya odaklanıyor.

Güvenlik tedbrilerimiz, göstermelik ve yalnızca kurallara uygun olması maksadıyla değil, gerçekten fayda sağlaması maksadıyla geliştirilmiştir. Bu noktada, en hassas değerlendirmeleri yapıyor ve nitelikli çözümleri kullanıyoruz.

Binamızın, yurt projesi ile inşa edilmiş olması sayesinde; bu tip yapıların gerektirdiği, evrensel güvenlik özelliklerine otomatik olarak sahibiz. Ancak biz, bununla kalmayıp sistemimizi daha da güçlü hale getiriyor ve tedbirlerimizi azami seviyeye taşıyoruz.

Yeni yönetmeliğe uygun güvenli inşa teknolojilerinin yanında, yangın ve diğer acil durumlar halinde, en uygun tahliye yöntemlerini kullanıyoruz. Bu kapsamda; dijital yangın ihbar sistemi, betonarme yangın merdiveni ve hızlı çııkış sağlanan acil durum kaçış yollarımız standart olarak sağlanıyor.

Deprem, yangın ve diğer acil durum tedbirlerimizle ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki bağlantılardan erişebilirsiniz.

7/24 Güvenlik Hizmeti | Betonarme Yangın Merdiveni | Deprem Güvenliği | Yangın İhbar Sistemi

elinde telsiz tutan ve gülümseyen, kafasında baret olan, sarı yelek giymiş kadın mühendis

Depreme Dayanıklı

Binamız, depreme dayanıklı yurt projesi ile inşa edilmiş bir binadır.

Gelişmiş Güvenlik Donanımı

Yangın ihbarından, otomatik yangın söndürme sistemine kadar; son teknoloji kullanılır.

Yeni Yönetmeliğe Uygun

Yurt binamız, en son yönetmeliğe göre inşa edilmiştir.

solda kadın, sağda erkek güvenlisi

Genel Güvenlik

Öğrenci yurdu güvenliği, spesifik özellikleri olan hassas uygulama bileşenlerini içerir. Bu binaların, diğer binalardan çok daha detaylı korunması ve izlenmesi gerekir. Özellikle kız öğrenci yurtları söz konusu olduğunda güvenlik konusu bir adım öne çıkar.

Özel Nuvola Yükseköğrenim Kız Öğrenci Yurdu, İstanbul’un merkezinde, Beşiktaş – Çarşı konumunda yer alır. Konumu itibariyle güvneliğin yüksek olmasının yanında kurumumuz, kapsamlı güvenlik tedbirleri ile misafirlerine en güvenli ortamı sağlamak için çalışır.

Kurumumuzun giriş-çıkış protokolleri, elektronik geçiş sistemleri tarafından kontrol edilir. Tam boy turnike donatısı bulunan kapılarımızdan, kayıtlı ve geçiş kartına sahip öğrencilerimiz dışında hiçkimse geçiş yapamaz. Tam boy turnike donanımları, turnike içinden sadece bir kişinin geçişine izin verir ve herhangi bir biçimde çevresinden veya üzerinden geçilemez. Bu sayede, okutulan kartın sahibi dışında kimsenin giriş yapabilmesi mümkün olmamaktadır.

Binamızın, mahrem alanlarının dışında kalan tüm kısımları, sürekli kamera sistemi ile izlenir. İç ve dış güvenliğin profesyonel ekiplerce sağlandığı yurdumuzda, sürekli idari personel de görev yapar.

Yurdumuzun güvenlik özellikleri hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki sayfaları ziyaret edebilirsiniz.

Tam Boy Turnike Sistemi | 7/24 Güvenlik Hizmeti | Kamera Donatısı | İdari Gözetim

Tam Boy Turnike

Bilinen en güvenli geçiş kontrol sistemidir.

Fiziksel Güvenlik

Binamız güvenlik görevlilerinin kontrolünedir.

7/24 İzleme

Binamız ve çevresi, 24 saat kamera ile izlenir ve kaydedilir.

İdari Gözetim

Yurdumuzda, sürekli idari görevliler görev yapar.

Konfor ve Yaşam

Öğrencilik yaşantısı, konfor noksanı ile devam etmek zorunda değildir. Biz bu noktada öğrencilerimizin en yüksek konfor koşullarına ulaşması için gerekli donatıyı sağlıyoruz. Modern ekipmanlarla donatılmış odalarımız, düzenli olarak temizlenip öğrencilerimizin hijyenik koşullarda yaşaması sağlanıyor. Bununla birlikte iklimlendirme konforu da sağlayarak koşulları iyileştiriyoruz.

Bir özel yurt olarak, verdiğimiz hizmetlerin yüksek niteliklerde olması bizim için önemli. Bu kapsamda yurdumuzun hizmet bileşenlerini düzenli olarak iyileştiriyor ve geliştiriyoruz. Öğrencilerimizin ihtiyaç duyacağı tüm hizmetler, eksiksiz olarak sunulmaya çalışılıyor. Hayati gereksinimlerden öte, üst düzey konfor bileşenlerini sunmak önceliğimizdir.

Öğrencilerimizin eğitim yaşantılarına kesintisiz ve sorunsuz olarak devam edebilmeleri için hangi bileşenleri onlara sunmamız gerektiğini biliyoruz. Bununla birlikte öğrencilerimizden gelen geri bildirimlere hassasiyetle değerlendirip gerekli iyileştirmeleri yapıyoruz.

Aşağıdaki bağlantılardan, yaşam ve konfor gereksinimlerine dair hizmetlerimizi daha detaylı inceleyebilirsiniz.

Açık Büfe Kahvaltı | Çizim odası | Etüd Odası | Çamaşırhane | Fitness CenterMutfak | Merkezi Isıtma ve Soğutma | Jeneratör ve Asansör | Sosyal Alanlar | Wifi İnternet

sırt üstü, konforlu biçimde uzanan kadın

Modern Odalar

24 Saat Sıcak Su

İnternet

Çamaşırhane

Çizim Odası

Etüd Odası

İklimlendirme

Fitness Salonu

Asansör

Jeneratör

Revir

Sosyal Alanlar