geride tam boy turnike fotoğrafı üzerine solda yarım ekran tranparan pemde zemin üzerine yazı ve altta nuvola kız yurdu logosu

Tam boy turnike sistemi

Giriş ve çıkışın kısıtlı olduğu, yani sadece yetkilendirilmiş kimselerin, belirlenen zaman aralıklarında giriş çıkış yapabildikleri alanlarda, turnike sistemi yaygın biçimde kullanılır. Turnikeler, öğrenci yurtlarının da başlıca donatıları içerisinde yer alır. Tabii bu donatının nitelikleri de son derece önemlidir.

Toplu taşıma ve binaların girişleri gibi yerlerde sıkça gördüğümüz döner turnike uygulamasının yanında, tam boy turnikeler, güvenliğin be kontörlün daha üst seviyeye çıkarıldığı donanımlardır.

Döner turnike sistemlerinde, turnikenin üzerinden geçebilmek mümkündür. Cebir durumunda bu turnikelerin etkili olması durumu sınırlıdır.  Buna karşılık, tam boy turnike sistemlerinde izinsiz kişinin donatıyı aşması mümkün değildir. Sadece bir kişinin geçiş yapabileceği ve çevresinde başka bir geçiş alanı bulunmayan bu sistemler, aşılamaz niteliktedir.

Tam boy turnikeler, yüksek güvenlik gereksinimi olan yerlerde kullanılır. Bu nedenle, imalatında kullanılan materyal de bu gereksinimi karşılayabilecek niteliklere sahiptir. Çelik gövde üzerine inşa edilen bu sistemlerin, ağır müdahalelere dahi dayanımı son derece yüksektir.

NUVOLA Kız Öğrenci Yurdu Giriş-Çıkış Sistemi

Yurdumuzda, tam boy turnike sistemlerinin en gelişmiş türleri kullanılmaktadır. Giriş ve çıkışta kayıt alan bu sistem, girişlerde hiçbir biçimde kayıtlı olmayan kimseleri içeriye almaz. Tam boy turnike ile donattığımız yurdumuzda ayrıca, dış güvenlik profesyonel güvenlik görevliler tarafından sağlanır. Devamlı idari personelin de görev aldığı binamızda, güvenlik konusunda alınabilecek tüm tedbirler, en hassas şekilde alınır.

Yurdumuzda, giriş çıkış zamanları dijital olarak kayıt altına alınır. Protokollerimiz dahilinde, bu süre kaydı durumuna büyük özen gösteririz. Ancak herhangi bir şekilde giriş-çıkış saatlerini kaçıran öğrencinin yurda alınmaması durumu söz konusu değildir. Misafirlerimizi, herhangi bir sebeple dışarıda bırakmayız. Fakat bu durumda, disiplin yönetmeliği gereği, bilgilendirmeler ve uyarılar yapılır. Zira evrensel ilkeler ve genel güvenlik koşulları gereği oluşturduğumuz ilkelerimiz, sevgili öğrencilerimizin güvenliğini temin etmek içindir ve bundan taviz vermemiz söz konusu değildir.

Tam Güvelik Hizmetinizde

NUVOLA Kız öğrenci yurdu, bina özellikleri bakımından statik güvenlik özelliklerine sahiptir. Son deprem ve yangın yönetmeliğine uygun ve doğrudan yurt projesi ile inşa edilen binamız, can ve mal güvenliğine yönelik uygulamalarıyla da tam güvenlik koşullarına ulaşmanızı sağlar.

Adeta kale gibi korunan ve kayıtlı olmayan kişilerin hiçbir şekilde giremediği yurdumuz, aklınızın arkada kalmayacağı koşullara sahiptir.

Sizin için, aklınıza gelmeyenleri dahi düşünüyor ve yönetim planımıza dahil ediyoruz. En değerli varlığınız, varlığımızın sebebidir. Bunun bilinciyle, en iyiyi hedefliyor ve bu yönde çalışıyoruz.

Bizimle hemen tanışmak ve ailemizin bir parçası olmak için iletişim sayfamiletişimızdaki kanallardan bize ulaşın.