pembe çizgili zemin üzerinde, solda telsizle konuşan kadın görseli, sağda; "7/24 güvenlik hizmeti" yazısı

7/24 Güvenlik Hizmeti

Öğrenci yurtlarında güvenlik, tüm diğer detayların önünde gelir. Acil durumlar, doğal afetler ve benzeri durumların dışında, misafirlerimizin en yüksek güvenlik koşullarında huzur içerisinde konaklamasını temin etmek için çalışırız.

Bu kapsamda, NUVOLA kız öğrenci yurdu; 7 gün ve 24 saat kesintisiz olarak uzman güvenlik görevlileri tarafından koruma altındadır. Güvenlik görevlilerimizin yanında, idari personelimiz de güvenlik koşullarının iyileştirilmesini ve takip edilmesini sağlar.

Profesyonel güvenlik hizmetleri

NUVOLA kız öğrenci yurdu, İstanbul’un güvenli lokasyonlarından Beşiktaş’ta yer alır. Buna karşın biz, güvenlik standartlarımızı mümkün olan en yüksek seviyede tutar ve lokasyonunuzu neresi olduğuna bakmaksızın, olağan ve olağan dışı her türlü olumsuzluğa karşı tedbirlerimizi hazır bulundururuz.

Bir şey olmaz demiyor, ne olabilir diyoruz

Güvenlik standartlarımızı evrensel ilkelere göre biçimlendiriyoruz. Devlet tarafından zorunlu tutulan koşulların ilerisinde, ihtiyaç seviyesi gözetilmeksizin en yüksek standartlarda koruma temin ediyoruz.

Uluslararası standartlarda, güvenlik senaryolarını uzman personelimiz en iyi şekilde uyguluyor ve olumsuzlukların henüz gerçekleşmeden önüne geçebiliyoruz.

Protokollere bağlı ve hiçbir şekilde esnemeyen güvenlik politikamız sayesinde çocuklarımız, en az evlerindeki kadar güvende ve huzur içinde eğitim hayatlarını sürdürebiliyorlar.

Yurt güvenliği nasıl sağlanıyor?

Kurumumuz, günün her saati idari personel ve güvenlik personeli olmak üzere fiziksel olarak insan kontrolünde denetleniyor. Binamıza giriş çıkışlar, yalnızca turnike sistemi üzerinden kontrollü olarak yapılabiliyor. Giriş yetkisi bulunmayan üçüncü şahıslar, kim oldukları fark etmeksizin hiçbir şekilde binaya alınmıyor.

Binamıza kontrollü giriş çıkış noktaları dışında, herhangi bir noktadan girebilmek de mümkün değildir. Acil durum çıkışları görevli güvenlik personelinin kontrolünde olup, buralardan da binaya girilebilmesi söz konusu olmamaktadır.

Binada görevli personeller dahil olmak üzere, yapı içerisindeki herkes kayıt altında tutulmakta ve tüm eylemler takip edilmektedir.

Kız yurdunun belirli kesimlerine, yetkilendirilmemiş idari personelin dahi girişi söz konusu değildir. Örneğin mahrem alanlara sadece kadın personel giriş yapabilir.

Binamıza ürün desteği sağlayan firmalar dahil olmak üzere, giriş çıkışlar konusunda yüksek hassasiyete sahibiz. Bu noktada çok sert gibi görünse de gerekli olduğuna inandığımız tedbirleri hassasiyetle uyguluyoruz.

Bize güvenebilirsiniz

Öğrencilerimize ve velilerimize verdiğimiz en net söz; kendi güvenliğimizi ne kadar önemli diyorsak onları da o kadar önemseyeceğimizdir. Kurumumuzun kız öğrenci yurdu olması vasfının gereği olarak, kız öğrenci yurdu güvenliği noktasında özel hassasiyet gösteriyoruz.

Beyinlerimiz bize, tüm diğer hizmet detaylarınız da olduğu gibi ve onlardan çok daha fazla güvenlik konusunda güvenebilirler. Gereklilikleri en son limitlerine kadar zorlayıp, maksimum güvenlik koşullarını sağlamak için gerekli olan tüm sorumluluğu üstleniyoruz.

İzleme ve kamera protokolü

Kurumumuzda öğrencilerimizin kişisel yaşam alanını ihlal etmeyecek biçimde, yalnızca güvenlik noktalarını izleyecek kamera donatısı bulunmaktadır. Öğrencilerimizin mahremiyeti hiçbir şekilde ihlal edilmeden, azami güvenlik koşullarını elde edebilmek için kayıt donanımı tesis edilmiştir.

Misafir protokolü

Kız öğrenci yurdu sınırlarında, özel izne tabi kısa süreli ve ortak alanda misafir ziyareti mümkün olmaktadır. Yurda kaydı bulunmayan hiçbir kişi, bu sınırın ötesine geçemez. Ziyaretçi olarak misafir olma durumu ise, yurt idaresinin İznine tabidir. Ciddi incelemeler neticesinde bu izni vermek, idarenin görev ve sorumluluğundadır.

Giriş çıkış protokolü

Öğrencilerimizin, yurda girişleri ve çıkışları turnike ilerle dijital olarak kayıt altına alınır. Giriş çıkış saatlerini kaçıran öğrenciler için, disiplin yönetmeliğinde yer alan kurallar koşulsuz biçimde uygulanır.

Kurumumuzda başkasının yerine imza atmak ve benzeri uygulamalar söz konusu olamamaktadır. Tamamen elektronik olarak yönetilen sistem, idareciler tarafından fiili olarak da denetlenmektedir.

Kurumumuz, Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı olup, özel yurtlar listesinde yer alır. Nuvola bakanlığın öngördüğü yurt kuralları ve işleyiş protokollerine uygun şekilde çalışır. Bununla birlikte, azami güvenlik seviyesini sağlamak için özel iş ve işlemleri de sürdürüyoruz.