Sık Sorulan Sorular

Nuvola Kız Öğrenci yurduna kayıt yaptırabilmek için aşağıdaki belgelerle başvuru yapmanız gerekmektedir.

 • Nüfuz Cüzdan Fotokopisi,
 • İkametgâh Belgesi,
 • Öğrenci olduğuna dair okuldan veya kurstan öğrenci belgesi,
 • Toplu yerde yaşama elverişli olduğuna dair sağlık raporu,
 • Adli sicil belgesi
 • 4 adet vesikalık resim
 • Veli kimlik fotokopisi

Yurt kaydı için yapacağınız başvurunun kabulü, idarenin inisiyatifindedir. Kayıt koşullarını sağlamayan öğrencilerin kayıt başvuruları reddedilir.

Daha önce, KYK veya özel yurtlarla disiplin yönetmeliğine uygun olmayan davranışlar nedeniyle ilişiği kesilen öğrencinin kaydı kabul edilmez.

Kayıt kabulü, kontenjanla sınırlıdır.

Nuvola Kız Öğrenci Yurdu’nda;

 • 1 Kişilik yurt odası (özel oda)
 • 2 Kilişlik yurt odası
 • 3 Kişilik yurt odası
 • 4 Kişilik yurt odası

Olmak üzere 4 farklı seçenek bulunur. Odalarımızın tipine bağlı olarak, yapı standartları veya donatı özellikleri değişmez. Farklı oda tiplerinde, sadece konaklayan kişi sayısı değişmekte, kalite ve standartlar sabit kalmaktadır.

Nuvola Beşiktaş Kız Öğrenci Yurdu fiyatları noktasında, farklı oda tipleri ve fiyatlandırmaları olduğundan, yanlış anlamaları ortadan kaldırmak ve de diğer yurtlarla sağlıklı karşılaştırma yapabilmek için yurdumuzu gezmenizi ve daha sonra yüz yüze görüşme sonucunda fiyat bilgisi almanızı öneriyoruz.

Bu sayede, hem en güncel fiyat bilgisine ulaşabiliyor hem de katlanacağınız maliyetin neyin karşılığı olduğunu, fiilen görüyorsunuz.

Yurt fiyatları ve diğer koşullarla ilgili daha detaylı bilgi almak için;

Nuvola Kız Öğrenci Yurdu Telefon: 0(212) 227 70 40

Nuvola Kız Öğrenci Yurdu WhatsApp: 0(530) 498 63 82

Nuvola kız öğrenci yurdu, asayiş, acil durum ve doğal afet güvenlik tedbirleri bakımından en üst seviyede, modern donatı ile korunuyor. Deprem yönetmeliğine uygun olarak inşa edilmiş binamızda, betonarme yangın merdiveni bulunuyor ve diğer yangın güvenliği sistemlerimizin etkinliğini artırıyor. Ortak alanlar 7/24 kamera ile izleniyor ve dış güvenlik, profesyonel güvenlik görevlileri tarafından sağlanıyor. Kurumumuza, tam boy turnike bulunan ana giriş dışında hiçbir noktadan giriş çıkış söz konusu değildir. Acil durum çıkışları, sadece acil durumlarda açılacak şekilde ayarlanmış olduğundan, buralardan dahi giriş veya çıkış söz konusu değildir.

Kurumumuz, tüm personelin yanı sıra, gece ve gündüz aralıksız idari personelin denetiminde bulunuyor. Her türlü olağandışı durum için derhal müdahale bu sayede mümkün olabiliyor.

Nuvola Kız Öğrenci Yurdu binası, inşaatından donatısına kadar tüm detayları ile bir yurt olması için tasarlanmıştır. Yurt projesi ile inşa edilen binamız, en son deprem ve doğal afet yönetmeliğine uygundur. Çok yeni bir bina olan Nuvola Kız Yurdu binasında, güvenliğiniz için tüm detaylar, hassasiyetle düşünüldü.

Nuvola; en iyi olmak, dünya standartlarında hizmet vermek vedolayısıyla sektörde yeni ufuklar açmak vizyonuyla çalışır. Buna bağlı olarak misyonumuz, öğrencilerimiz için benzersiz bir yaşam alanı tesis etmektir. Biz farklı olmaktan ziyade, öğrencilerimizin en güzel yıllarını, mutlu anılarla geçirmelerini sağlamakla ilgileniyor ve bunun için ne gerekiyorsa yapıyoruz.

Hayır.

Nuvola Kız Öğrenci Yurdu, Nuvola Konaklama Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından işletilmekte olup herhangi bir tarikat, cemaat veya siyasi partiyle direk veya dolaylı olarak bir alakası ve bağı yoktur.

Nuvola Kız Öğrenci Yurdu, Beşiktaş – Çarşı konumunda yer alır. Bulunduğumuz mevki, pek çok üniveristeye yürüyerek dahi ulşaşılabilecek bir noktadır. İstanbul’un diğer lokasyonlarında yer alan okullara erişim için ise toplu taşıma imkanlarının en zengin olduğu merkezlerden birisi Beşiktaş’tır.

İlimizdeki tüm üniveristelere, otobüs, minibüs, metro, tramvay, metrobüs ve marmaray gibi toplu taşıma araçları ile bulunduğumuz konumdan kolaylıkla ulaşmak mümkündür.

Gençlik ve Spor Bakanlığı mevzuatı gereğince, özel donatılara sahip çamaşırhane hizmeti veriyor olduğumuzdan, bu hizmet ücrete tabidir. Ancak bu ihtiyacın karşılanmasının önemli olduğunun bilincindeyiz ve mümkün olan en uygun fiyatlarla hizmet veriyoruz.

Nuvola İstanbul Kız Öğrenci Yurdu, elektronik kontrollü ve odalardan idare edilebilen merkezi ısıtma ve soğutma sistemine sahiptir. Öğrencilerimizin ihtiyacı olan ısı ve nem dengesini, mümkün olan en sağlıklı şekilde sağlıyoruz.

Nuvola Kız Yurdu öğrencileri, açık büfe kahvaltı servisi ile güne başlar. Yurdumuzun hizmet verdiği tüm süre zarfında, öğrencilerimiz için ortak mutfak sunuyor ve tercih etmeleri halinde, kaliteli ve sağlıklı öğünlerle beslenme ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı oluyoruz.

Buna gerek yok! Nuvola’nın içinde spor salonu var ve öğrencilerimiz tam donanımlı fitness center hizmetlerinden diledikleri gibi faydalanabiliyor.

Binamız, yurt projesiyle inşa edilmiş olduğundan, genel olarak yapısal özellikleri eğitim gereksinimlerini karşılamak için uygundur. Uygun sayıda öğrenci için ders çalışma masaları bulunan odalarımızın dışında, dileyen öğrencilerimiz; etüt odalarını veya çizim odalarını da kullanabiliyor.

Odalarımızın genel temizliği günlük yapılıyor. Bununla birlikte, kurumda sürekli temizlik personeli bulunup tüm alanların temizliğini düzenli olarak sürdürüyor.