spor salonu görseli üzerine solda transparan mor zemin üzerine fitness center yazısı. alsında sola doğru üç içgen ve altında nuvola kız yurdu logosu

Fitness Center Hizmeti

Beden sağlığınızı ne kadar önemsiyorsunuz? Pekiyi bedensel sağlığın, mental etkinlikleri de doğrudan etkilediğinin farkında mısınız?

Biz farkındayız!

Nuvola Kız Öğrenci Yurdu, kapsamlı ekipman donatısı ile her öğrencinin beden eğitim faaliyetlerinde kullanabilmesi için Fitness Center hizmeti sunar. Bilinen ismi ile Gym ve Spor Salonu olarka da tanımlanan bu hizmetin sunumunda herhangi bir sınır yoktur ve öğrencilerimiz, diledikleri zaman salonu kullanabilir.

Neden Gerekli?

Sapor salonu, bir öğrenci yurdu için temel gereksinimler içerisine yer alır. Öğrencilerin, genellikle fiziksel aktivitelerden uzak olması nedeniyle, bu ihtiyacı temel ihtiyaçlar içerisinde yer alır.

Gündelik yaşantı içerisinde, taşıma araçları, asansörler, yürüyen merdivenler kullanıp uzun hareketsizlik süreçleri geçiren öğrencilerimizin, bedensel fonksiyonları yavaşlayabilir. Yaşam biçimimizin getirdiği bu olağan olumsuzluğun giderilmesi için ise bedenin özel zamanlar ayırarak hareketli hale getirilmesi gerekir.

Dünyanın hemen her yerinde, öğrenci yurtlarında spor salonu veya benzeri etkinlik alanları tesis edilir. Bahsettiğimiz gereklilik nedeniyle oluşturulan bu ortamlarda, öğrencilerin bedenlerini harekete geçirmeleri, gündelik stresten uzaklaşıp mental yorgunluğu da üzerlerinden atlamaları hedeflenir.

Amerikan Sağlık Kütühanesi, Egzersizin sağlık faydaları isimli sayfasında konuya ayrıntıları ile değiniyor.

En İyisini İstiyoruz

Nuvola Kız Öğrenci Yurdu, öğrencileri için mümkün olan en iyi koşulları oluşturmak için çalışır. Bu kapsamda, protokollerimiz ve tesisi yapılanmamız; evrensel ilkelere uygun biçimde inşa edilir.

Spor salonu hizmetimiz de bu evrensel ilkelerin birisidir ve bizim çok önem verdiğimiz bir unsurdur.

Öğrencilerimizin sağlıklı, konforlu ve güvenli bir ortamda öğrencilik yaşantılarını geçirmeleri için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

Tüm oda tipleri için, fitness center hizmeti kullanılabilir. Nuvola Kız Yurdu öğrencileri, hizmetlere erişim noktasında oda türünden etkilenmez. Bir kişilik oda için de 4 kişilik oda için de hizmet türleri aynıdır.