mor zemin üzerinde, sağ üstte "asansör jeneratör" yazısı. altında nuvola logosu. Solda jeneratör ve asansörde tuşa basan kadın.

Jeneratör ve Asansör

haki yeşil geçişli geri plan üzerinde, 4 kare içerisinde jeneratör ve asansör görselleri. Alt solda nuvola logosu, üstte; "nuvola kız yurdu, asansör ve jeneratör" yazısı.

Şehirlerimizde zaman zaman enerji kesintilerinin yaşanması, maalesef olağan bir durum olarak sayılıyor. Ancak biz bunu kabullenmiyor ve 1 dakika dahi enerji kesintisine izin vermiyoruz. Gerek asansör ve diğer donanımın kesintisiz çalışması, gerekse güvenliğin sürekli sağlanması gereksinimi nedeniyle, enerji kesinlerinin önüne otomatik devreye giren jeneratör sistemi ile geçiyoruz.

Nuvola Kız Yurdu’nda, enerji kesintileri anında 3-5 saniye içerisinde kendiliğinden devreye giren yüksek kapasiteli yerleşik jeneratör bulunur. Bu jeneratör, kesinti anında kesintiyi algılayrak derhal devreye girer ve tüm yurt, hiç kesinti olmamış gibi hayatına devam edebilir.

Elektriklerin kesilmesi anında, asansörlerin durması ise söz konusu değildir. Asansör donatımız, yeni nesil teknolojilere sahiptir ve kesinti anında şebekeden bağımsız olarak devreye giren güç ünitesi ile en yakın kata ilerleyip kapılarını açar. Jeneratörün devreye girmesinden sonra ise güvenle kullanıma devam edebilmek mümkündür.

“Nuvola’da her şey yüzünüz gülsün diye.” diyor ve tek bir anı dahi kötü geçirmenize izin vermiyoruz. Buna, elektrik kesintilerinden etkilenmemeniz ve güvenle asansör kullanmanız da dahil…

Nuvola’da Elektrik Hiç Kesilmez!

Nuvola Kız Öğrenci Yurdu elektrik sistemi, güvenli ve kesintisiz hizmet vermek için tesis edilmiştir. Şebeke elektriğinde herhangi bir aksaklık olması halinde, kurum binamızda entegre bulunan ve sürekli kullanıma hazır tutulan jeneratörümüz devreye girer. Bu sayede, çoğunlukla öğrencilerimiz kesintiyi fark dahi etmez.

siyah zemin üzerinde, solda; "Nuvola Kız Yurdu'nda elektik hiç kesilmez" yazısı. sağda üstüste iki kare içerisinde, üstte jeneratör, altta elektrik enerjisi sembolü.

Güç desteği olarak kullandığımız jeneratör sistemimiz, otomatik bir arayüz ile şebekeden gelen gerilimin azaldığını veya kesildiğini anlar ve şebeke cereyanını keserek, kendisi güç üretmeye başlar. Bu sayede olağan dışı güç dalgalanmaları da dahil olmak üzere, elektrik şebekesi ile ilgili tüm olumsuzluklar bertaraf edilir.

Elektrik kesintileri halinde devreye giren jeneratör altyapımız, sembolik bir sistem değildir. Yalnızca ışıkları yanık tutmak veya acil durum aydınlatması yapmaktan çok ileride fonksiyonları vardır. Jeneratörler, tüm yurttaki istisnasız tüm donatıyı eksiksiz çalıştırmak kabiliyetine ve gücüne sahiptir. Yani kesinti anında, biz kesintiden hiç etklenmeyiz. Buna asansörler, havalandırma, ısıtma-soğutma ve hatta spor salonumuzdaki koşu bantları da dahildir.

Yükseklere Güvenle Çıkıyoruz!

Nuvola Kız Yurdu öğrencileri, güvenlik noktasında hiçbir endişe yaşamaz. Biz asansör güvenliği de dahil olmak üzere, tüm güvenlik gereksinimlerini koşulsuz ve eksiksiz karşılarız. Modern, yeni nesil teknolojilerle donatılmış asansör sistemimiz, güvenlik koşulları noktasında gelişmiş bir altyapıya sahiptir. Bununla birlikte, Asansör İşletme ve Bakım Yönetmeliği‘nde emredilen ve zorunlu olan kontrolleri de eksiksiz yapılır.

Solda asansör görseli ve onu gösteren kız fotoğrafı, sağda "yükseklere güvenle çıkıyoruz." yazısı ve altında Nuvola logosu.

Asansör güvenliğini, tüm diğer güvenlik gereksinimlerimiz gibi ileri seviyede önemsiyoruz. Hayati risk de barındıran bu gibi donatıların, tam güvenlik seviyesinde olması için protokolleri eksiksiz uyguluyoruz. Kalite standartları bakımından Avrupa Birliği protokollerine uygun biçimde üretilmiş asansörlerimizle, sizlere güvenli bir ortam sağlamak için çalışıyoruz.

Öğrenim hayatınız boyunca, aileniz olmak ve size en iyi deneyimi yaşatmak için buradayız.

Siz de bizimle tanışıp ailemizin bir parçası olmak isterseniz, bize şimdi iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz. Dilerseniz, yurdumuzu bizzat ziyaret ederek, bahsettiklerimizi kendi gözlerinizle de görebilirsiniz.