ikiye bölünmüş ekranda, üstte merkezi iklimlendirme sistemi, altta fanın önünde elidne fincan tutan kadın. solda "merkezi ısıtma ve soğutma" yazısı ve altında nuvola kız öğrenci yurdu logosu

Merkezi Isıtma ve Soğutma Sistemi

Isıtma ve soğutma; diğer ismi ile iklimlendirme, tüm yaşam alanlarının en temel gereksinimidir. Kalorifer, klima ve benzeri ısıtma-soğutma araçları ile ev ve işyerlerinin iklimlendirilmesi yaygın bir uygulamadır. Nuvola Kız Yurdu ise bu gereksinimi yeni nesil sistemlerle karşılar.

Yurdumuzda; fosil yakıt tüketmeyen, her oda için termostatik kontrollü ve havalandırma özelliğini de ısıtma ile birlikte sunan ısı santralleri kullanılır. Bu yapı, otellerdeki sistemin aynısıdır. Odaların sıcaklık değerleri belirlendikten sonra, yaz-kış o sıcaklık değerinde kalmasını sağlayan sistem dışında ek bir gerece gerek kalmaz. Sistem, sıcak havalarda soğutma yaparak; ortam ısısını sabit tutar.

Sağlıklı İklimlendirme

Yurdumuzda kullanılan iklimlendirme sistemi, ortam ısısını Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenen; sağlıklı oda sıcaklığı değerinde tutma kabiliyetine sahiptir. Bunu yaparken, havanın tahliyesi ve filtrelenmesi işlevini de yerine getirerek, ortam havasını sağlıklı tutar.

Sistemin en büyük avantajı, sıcaklık değerlerinin kontrolünün kolaylıkla yapılabilmesi ve odalar arasında ısı farkının olmamasıdır. Geleneksel ısıtma sistemlerinde, sistemin doğası gereği bu zorluk yaşanabilirken, bizim kullandığımız sistemde söz konusu değildir. Yurdumuzdaki tüm odalar, hangi cephede olursa olsun ve kaç kişilik olursa olsun, mutlak suretle eşit ısı değerlerine sahiptir.

Havalandırma Koşulları

Nuvola Kız Yurdu, sürekli havalandırma imkanına sahiptir. Odalarımızın tamamında, oda büyüklüğü ile orantılı pencereler bulunur ve her an kullanıma hazırdır. Oda pencereleri, ham yeterli havalandırma hem de doğrudan doğal ışık almaları için tasarlanmış olup, sağlıklı bir yaşam alanı tesis etmek için özel geliştirilmiştir.

Kız Yurdu ile otel standartlarını bir araya getiren Nuvola Kız Öğrenci Yurdu, sağlığınızı öncelikle korumak için çalışır. Gerekli şartları binamın inşası sırasında deataylı olarak düşündük ve hizmete aldık. Yurt projesi ile inşa edilen modern binamızda; ısıtma, soğutma ve havalandırma noktasında ileri seviye uygulamaları kullanıyoruz.

Bizimle şimdi iletişime geçerek ailemize katılın. Sizi de aramızda görmekten memnuniyet duyarız.