pembe zemin üzerine sağda çamaşırhanedeki öğrencilere ait 5 görsel. Solda çamaşırhane hizmeti yazısı, altında nuvola kız yurdu logosu ve ortada çamaşır sepeti tasfiri

Çamaşırhane Hizmeti

Öğrenci yurtlarının en yaygın sorunlarının başında, çamaşırhane hizmeti gelir. Geçmişte pek çok yurtta buna yönelik herhangi bir hizmet yer almazken, kimi kurum ve kuruluşlarda bu gereksinim, dışarıda karşılanıyordu. NUVOLA Kız Öğrenci Yurdu Çamaşırhane hizmetleri ise ücretli olmak kaydıyla kurum içinde ve kapasiteye görece yeterli sayıda donanımın sağlandığı hizmetleri kapsar.

Kurumumuz çamaşırhanesinde, tam otomatik çamaşır makineleri ve kurutucular, öğrencilerimize hizmet vermektedir. Ayrıca çamaşırhane ortamımızda, ütü yapılabilecek ortamlar da yer almaktadır.

Makinede yıkanmaya uygun olmayan kıyafetler ve benzeri ürünlerin temizliği noktasında ise NUVOLA Kız öğrenci yurdu öğrencileri için hizmet tedariği yapabiliyoruz. Öğrencilerimiz, her ihtiyaçları için idaremize başvurabilir ve yardım isteyebilirler. Hizmet olarak sunumunu yapmadığımız iş ve işlemler için dahi çözüm üretmek için elimizden geleni, yapıyoruz.

Çamaşırhane Ekipmanı

Yurdumuz çamaşırhanesinde, aynı anda çok sayıda makine çalışabilir ve kapasitemiz bakımından yeterli çözüm sağlanabilir.

Çamaşırhanemizde, tam otomatik çamaşır makinesi, tam otomatik kurutma makinesi, bekleme alanı ve ütü alanı bulunur. Öğrencilerimiz dilerse, yıkama süresi boyunca bekleyebilir veya daha sonra kurutma için yeniden gelebilir.

Kullandığımız kurutma makineleri, yüksek nitelikli ve tam kurutma yapabilen cihazlardır. Bu sayede çamaşırlarını yıkayan öğrencilerimizin, ayrıca asarak kurutma gereksinimi olmaz. Her şeye rağmen bunu tercih eden öğrencilerimiz için ise çözüm sunabiliyoruz.

Çamaşırhane Nasıl Kullanılır?

Kız öğrenci yurdumuzda, çamaşırhane kullanımı herhangi bir sınırlamaya tabi değildir. Ancak adil kullanım ilkeleri gereği, öğrencilerimizin uygun aralıklarla kullanım yapmasını uygun buluyoruz.

Sağladığımız donanımların kullanımı çamaşırhane ücretine tabidir.

Çoğunlukla, işlem yapmayı engelleyecek yoğunluğun oluşmadığı, daha doğrusu makine sayımız sayesinde bunun ortaya çıkmadığı yurdumuzda, öğrencilerimizin çamaşır, hijyen ve öz bakım ihtiyaçları en iyi koşullarda karşılanmaktadır.

Çamaşırhane Ücretli midir?

Gençlik ve Spor Bakanlığı yönetmeliklerine göre, kurumlar bu tip hizmetlerin fiyatlandırması noktasında bağımsızdır. Kurumlar, daha kaliteli hizmet vermek maksadıyla daha farklı donanımlar kullnıp, hizmeti ücrete tabi yapabilirler. Nuvola Kız Yurdu Hizmetleri içerisinde bazı hizmetlerin ücretli olması söz konusu olabilir. Bu konuda güncel bilgiye, iletişim sayfamızdaki kanallar yoluyla bizi arayarak ulaşabilirsiniz.