mor zemin üzerinde, "ortak mutfak" yazısı. Sol altta nuvola kız yurdu logosu, sağda büyük mutfak görseli, onun solunda daireler içerisinde yemek masası ve elinde tava tutan kız ve arkadaşı

Ortak Mutfak

Nuvola Kız Yurdu ortak mutfak ile tüm öğrencilerine diledikleri zaman yeme-içme ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri bir ortamı sunar. Ortak alanlarımızın tamamında olduğu gibi, bu alanlarda da maksimum hijyen koşulları söz konusudur. Öğrencilerimizin de mümkün olduğunca hijyen kurallarına uymasına özen gösteriyoruz. Zira ortak alanlardaki davranışlarımız, diğer herkesi etkiliyor olduğundan, belli kuralların uygulanması zorunluluk arz ediyor.

Açık gri geri plan üzerinde, solda 1ortak mutfak" yazısı. Sol altta Nuvola logosu. Sağda yemek yapan küçük kız ve iki yanında onu izleyen kızlar

Tam Donanımlı Mutfak

Mutfak alanımızda, yemek yapmak ve içecek hazırlamak için her türlü donanım mevcuttur. Mutfak donatısının temel temizliğinin kullanıcılar tarafından yapılmasını bekliyor, ancak buna rağmen biz temizliği düzenli olarak gerçekleştiriyoruz.

Ortak mutfak, tüm öğrencilerimize açıktır. Oda tipi fark etmeksizin tüm öğrenciler, diledikleri zaman mutfağı kullanabiliyor. Ancak elbette bu noktada hakkaniyetli kullanım ilkelerine de uyulması gerekiyor. Diğer öğrencilerin kullanabilmesi için mutfağı tek bir kişinin uzun süre kullanması, diğerlerinin haklarını ihlal edeceğinden, bu konuda hassasiyet bekliyoruz.

Yurdumuzda, öğrenci sayımız için yeterli mutfak bulunuyor. Tüm hizmet türlerimizde olduğu gibi mutfak konusunda da yeterliliği önemsiyoruz.

Ortak Mutfakta Yemek Pişirilir mi?

Elbette. Ortak mutfak alanı, her türlü yemeğin pişirilmesi için uygundur. Kendi yemeğini pişirmek isteyen öğrenciler diledikleri şekilde mutfağı kullanabilirler.

Ortak Mutfak Kullanımı Sınırlı mı?

Ortak mutfak, isminden de anlaşılacağı gibi bir ortak alandır ve o kattaki herkesin ortak kullanımına açıktır. Dolayısıyla sınırlama sadece adil kullanım durumunun ihlal edilmemesi noktasında söz konusudur.

Ortak Mutfak Ücretli mi?

Hayır. Mutfak kullanımı ücreti gibi bir maliyet söz konusu değildir. Ancak elbette kullanıcılar, kendi içeriklerini kendileri tedarik etmektedir.

Bizimle Tanışın

Nuvola Kız Yurdu’nda her şey, siz gülümseyin diye…

Bizimle şimdi iletişim kurarak, daha detaylı bilgi alabilir ve ailemize hemen katılabilirsiniz.