Hiçbir sınav sonucu dünyanın sonu değildir

Üniversite binasının önünde, baş parmağıyla, onaylama işsareti yapan kız öğrenci görseli. Görsel üzerinde, kalem kutusu, palet ve yola devam yazısı.

YKS bu hafta sonu yapıldı. Milyonlarca öğrenci, yıllardır yaptıkları çalışmaların sonucunu almak için bu sınavda ter dökerek uzun bir sürecin sonuna ulaştı. Elbette sınavlar, zorlu süreçlerin ardından birkaç saate sıkıştırılmış bir performans olduğundan, her zaman mutlak başarı sonucunu da beraberinde getirmiyor. Ülkemizdeki sınırlı kontenjanın, çok yüksek sayıda öğrenciye paylaştırılması da süreci daha zorlu hale getiriyor.

Pekiyi bu yolculukta, istediğimiz hedefi elde edememek yolun sonu mu?

Elbette hayır.

Üniversite sınav sisteminin, sizin yeteneklerinizi tam olarak anlamaya yönelik olmaktan çok, bir eleme sistemi olduğunu biliyorsunuz. Yani istediğiniz yeri kazanamamak, sizi daha az zeki veya yeteneksiz yapmıyor. Burada pek çok parametre, sonucu etkiliyor.

Aldığınız lise eğitiminin nitelikleri, alabildiğiniz özel dersler, ne kadar çok bilgiyi ezberlediğiniz gibi detaylar, elde edeceğiniz sonucu etkiliyor. Bunun yanında, sınav stresi de aslında pek çok öğrencinin aldığı sonuçlar üzerinde etkili.

Yani almayı beklediğiniz sonuç ne olursa olsun, kendinizi değersiz hissetmenizi gerektirecek bir durum söz konusu değildir. Hep söylenir;

“Seneye daha iyisini yaparsınız.”

Emin olun, yapacaksınız.

İstanbul’da istediğiniz üniversite, sizi bekliyor

Bu sene, hedeflediğiniz puanı alabilecekseniz, sizi muhteşem bir üniversite hayatı bekliyor. Nuvola Kız Öğrenci Yurdu’nun da katkılarıyla, önümüzdeki yıllarda şahane bir öğrenim hayatı geçirebilirsiniz.

Türkiye’nin en iyi üniversitelerinden pek çoğu, İstanbul’da bulunuyor. Şehir dünyanın da en dikkat çeken şehirlerinden birisi olması sebebiyle, sadece Türkiye’den değil dünyanın her yerinden öğrenciyi misafir ediyor.

Üniversite sınavında bu sene istanbul’da bir üniversiteyi kazanan öğrencilerimiz için biz mümkün olan en iyi koşulları sağlamak için çalışıyoruz. Gelecek yıllarda şehrimize gelerek üniversite öğrencisi olacak misafirlerimiz için ise, daha iyi koşullar için şartları iyileştiriyoruz.

Bu sene bir üniversite kazanmak veya kazanmamak, yolun sonu değildir. Bu yıl elde ettiğiniz deneyimlerden faydalanarak, gelecek yıllarda daha efektif çalışmalar yapabilir ve çok daha iyi hedeflere ulaşmaya odaklanabilirsiniz.

Nuvola öğrenci yurdu olarak, Öğrencilerimizin her zaman yanında olacak ve ihtiyaç duydukları desteği onlara sunmaya devam edeceğiz.

Bu arada, kız yurdu konusunda ne düşünüyorsun?

Üniversite sınavında başarılı olduysan ve İstanbul’da bir okula yerleşiyorsan, kız yurdu seçimi yapmanın da zamanı geldi demektir. Vakit kaybetmeden Kredi ve Yurtlar Kurumu web sitesinden başvurunu yap veya bizimle iletişime geç. Unutma, İstanbul’da güvenli konaklama imkanlarını, resmi öğrenci yurtları sağlar. Kendine iyi bak ve güvende ol. Çünkü sen, hepimiz için değerlisin.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

boğaz köprüsü görüntüsünün önünde, fotoğraf kareleri içerisinde istanbul'dan görseller
en iyi öğenci yurdu hangisidir yazısının yanında yurt görseli bulunan resim
İstanbul'daki özel yurtlar nasıl seçilir?
tepede "kız yurtları" yazılı altında otel gibi mi hizmet verir alt metni bulunan görsel. yarım daire içerisinde nuvola logosu, geri planda oda görseli ve ön planda merak eden çocuk görseli
5 parçaya ayrılmış ekrnaın ortasında daire içerisinde "kız yurtlarında beslenme" yazısı ve altında nuvola öğrenci yurdu logosu. dairenin çevresinde 2 kadın ve yiyecekler.
kız yurtlarında giriş çıkış saateleri yazısı bulunan, en tepede nuvola kız yurdu logosu yer alan tasarım
sportif araçlar ve sporcu kadın görseli üzerine spor neden gereklidir sorusu resmin altında raket, basketbol topu ve sus şişesi gibi temsili semboller yer alıyor
sertifika tasarımı üzernde büyük "yurt ruhsatı" yazısı. Üstte ve ortada Nuvola Kız Yurdu yazıları.