En iyi öğrenci yurdu hangisidir?

en iyi öğenci yurdu hangisidir yazısının yanında yurt görseli bulunan resim

En iyi öğrenci yurdu arayışınızda hangi noktadasınız? Karar verebildiniz mi? Pekiyi İstanbul’daki en iyi öğrenci yurtları aramasında hangi kriterlerini kullanıyorsunuz? En iyi öğrenci yurdu İstanbul’da mı bulunuyor? Türkiye’nin en iyi öğrenci yurdu hangisi? Gelin karar vermenize yardımcı olalım. Öğrenci yurdu seçerken, nelere dikkat etmeniz gerektiğini, yurt işletmecisi olarak bizden dinleyin. Size samimiyetle bilmeniz gerekenleri aktaracağız.

Yaygın arama: “Öğrenci yurdu fiyatları”

Siz de yurt ararken, öncelikle fiyatlara mı bakıyorsunuz? Elbette fiyat, önemli bir kriter ancak öncelik bu değil. Açıkça ifade etmek gerekirse, bir yurdun fiyatı ne kadar azalırsa, hizmet standartları da buna bağlı olarak azalır. Buna şaşırmamak gerekir. Yurt işletmeleri, kar elde etme zorunadır. Hiç bir özel işletme, kar etmeden hizmet vermeye devam etmez. Öğrenci yurdu fiyatları bağlamında yapılacak tercihler, yurt işletmelerini bu noktada bir rekabetin içine sokar ve aslında biz bunu doğru bulmuyoruz.

Öğrencilerimizin konfor ve güvenliği bizim için her şeyin önündedir. Sizin için de öyle ise, ticari detayları aklınızdan çıkarmamalı ve seçim yaparken, fiyatlar bağlamına standartlardan sonra gelmelisiniz.

Kabul etmek gerekir ki, sektörler; alıcıların tercihlerine göre şekillenir. Eğer yurt seçiminde, öncelikle fiyat konusu dikkate alınıyor ve buna göre seçim yapılıyorsa, işletmeler kendilerini buna göre dizayn ederler.

Alıcısı olan satılır!

Maalesef alıcı olan mal veya hizmetin, yoğun şekilde satışı konusu, özellikle ülkemizde yaygındır. Bunu kahve dükkanları örneğinden kolaylıkla doğrulayabilirsiniz. her ne kadar dünyaya kahveyi tanıtan millet olsak da yakın geçmişe kadar ülkemizde kahveci dükkanlarının sayısı bu kadar fazla değildi. Majör birkaç markanın açtığı dükkanların ilgi çekmesinin arından, her sokağa birden fazla kahveci açıldığını ve zaman içerisinde nitelikleri düşük rakiplerin, büyükleri zorlar hale geldiğini biliyorsunuz. Pekiyi ucuz ve niteliksiz dükkanlar, pahalı ve kaliteli olanlar kadar iyi mi? En iyi öğrenci yurdu seçerken bu örnek işinize yaracak mı? Bakalım…

Evet, alıcısı olan satılıyor. Ucuz olanın müşterisi daha fazla.

Pekiyi siz ucuza para harcayacak kadar zengin misiniz?

İngilizlerin meşhur özdeyişini unutmayın. Ucuz, ucuzdur…

Yurt Nasıl Seçilir?

Elbette yurt seçerken, öncelik güvenliktir. Güvenlik ise birden fazla detaya bağlıdır.

  • Kişi güvenliği
  • Deprem güvenliği
  • Yangın güvenliği
  • Sağlık tedbirleri
  • Gıda güvenliği

En iyi öğrenci yurdu, en güvenli öğrenci yurdudur. Buna hiç şüphe yok. Özellikle kız yurdu tercihi yaparken, ilk bakacağınız nokta budur.

Güvenilir kız yurtları, İstanbul’da elbette bulunur. Birçok seçenek mevcut olmakla birlikte, bazı tesislerin yurt olmadığını unutmayın.

Bakanlık denetimi ve Yurtlar

Öğrenci yurtları, Gençlik ve Spor Bakanlığı denetimindedir. Bu yurtlar, çalışma izinlerini de bakanlıktan alırlar. Bakanlık ruhsatı olmayan tesisler, yurt değil; konaklama tesisidir. Bu tesislerin, yurtların sahip oldukları sorumlulukları yoktur.

Bakanlık, öğrenci yurdu olarak hizmet veren kuruluşlara ciddi sorumluluklar yükler. Bahsettiğimiz yurt seçimi kriterleri, bunların genelidir. Yurtlar, güvenli ve öğrencilerin konforunu sağlayacak asgari niteliklere sahip olmalıdır. Zaten en iyi öğrenci yurdu kavramı da burada öne çıkar. Zira iyi yurtlar, asgari koşulların ilerisinde hizmetleri vermek için çalışır.

Yurt ruhsatı olmayan konaklama tesisleri ise öğrenim dünyasının standartlarına bağlı değildir. Elbette bu tesisleri bununla yargılamak doğru değildir. Yurt olmayan tesislerden, yurt özellikleri beklemek hata olur. Bu nedenle aslında tercihlerimizi doğru yaparsak, yargılama veya sorgulama gereği de olmaz.

Otel, motel, apart, pansiyon veya kiralık ev tercihi yaparak, buraların en iyi öğrenci yurdu olmasını beklemek doğru değildir. Bu nedenle, seçim yaparken, öncelikle bakanlığın resmi yurtlar listesindeki kurumlara bakmak daha doğru olacaktır.

Bu noktada bir detayın altını çizmek gerekir. Elbette oteller ve diğer konaklama tesisleri de konaklama hizmetleri anlamında çok iyi hizmet üretme potansiyeline sahiptir. İçlerinde çok iyi tesisler de pekala vardır. Bahsimiz, bu tesislerin birer yurt olmaması durumudur. Aradaki farka dikkat etmek gerekir.

En güzel öğrenci yurdu mu, en iyi öğrenci yurdu mu?

İşte tartışmanın en can alıcı noktasına geldik. En iyi öğrenci yurdu seçimi yapmak, en güzelini seçmek de değildir. Çünkü güzel ve iyi her zaman aynı değildir…

Bir yurt binası, 5 ve hatta 6 yıldızlı bir otel görseline sahipse iyidir gibi bir yargı yanlıştır. Elbette kalite görselsen anlaşılır ancak bu her zaman gerçek sonuçları sağlamaz. Halının altına nelerin süpürüldüğünden emin olmak önemlidir.

Yurt seçiminde görselle birlikte, diğer tüm detayları kapsamalıdır. Ne bir eksik ve çok fazla…

Güvenlik, sağlık, konfor, hizmetler ve fiyat detayları ile birlikte; güler yüz arayın. Yurt yönetimi, işini samimiyetle ve ciddiyetle yapıyor olmalıdır. Çünkü işini sevmeyen ve ona saygı duymayan hiç kimse veya kuruluş, “en iyi” olamaz.

Nuvola Hizmetinizde

nuvola logonu en iyi öğrenci yurdu temalı görsel

Nuvola İstanbul Beşiktaş Kız Öğrenci Yurdu, en iyi öğrenci öğrenci yurdu olmak vizyonu ile çalışır. Ne kaliteden ne de uygun fiyatlardan uzaklaşmadan, mümkün olan en iyiyi arıyoruz.

Hiçbir masraftan kaçınmıyoruz çünkü sizi seviyoruz.

0 cevaplar

Cevapla

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

boğaz köprüsü görüntüsünün önünde, fotoğraf kareleri içerisinde istanbul'dan görseller
yurt yönetim odasının duvarında MEB tablosu var. Sağ tarafta bir kadın bu tabloyu işaret ediyor
geri planda çeşitli yurt ve öğrenci görselleri, ön planda açık kahverengi yazı ve büyük harflerle; "istanbul özel öğrenci yurtları ne kadar yeterli?" yazısı.
geri planda, ders çalışan kız öğrenci yurdu öğrencisi, önce "TL" sembolü ve üzerinde "özel yurt fiyatları" yazısı
Genel Yurt Temizliği Hizmetleri yazısının arkasında, temizlikle ilgili semboller ve elinde faraş tutan bir kadın
Kız Öğrenci Yurdu Sosyal Ortamında Yaşam yazısı altında yurt odasındaki kız öğrencilerin iki adet görseli
yurt ücreti ödeme seçenekleri ana görsel
en iyi öğenci yurdu hangisidir yazısının yanında yurt görseli bulunan resim
Öğrenci Yurtlarında Yemek Servisi Nasıl Yapılır? yazısı gerisinde, yemek yiyen öğrenciler ve yemek tabağı
Kız Yurtlarında Spor Salonu Var Mıdır? yazısı altında yürüyüş bandından yürüyen kızlar
İstanbul'daki özel yurtlar nasıl seçilir?
tepede "kız yurtları" yazılı altında otel gibi mi hizmet verir alt metni bulunan görsel. yarım daire içerisinde nuvola logosu, geri planda oda görseli ve ön planda merak eden çocuk görseli
5 parçaya ayrılmış ekrnaın ortasında daire içerisinde "kız yurtlarında beslenme" yazısı ve altında nuvola öğrenci yurdu logosu. dairenin çevresinde 2 kadın ve yiyecekler.
kız yurtlarında giriş çıkış saateleri yazısı bulunan, en tepede nuvola kız yurdu logosu yer alan tasarım
sportif araçlar ve sporcu kadın görseli üzerine spor neden gereklidir sorusu resmin altında raket, basketbol topu ve sus şişesi gibi temsili semboller yer alıyor
Öğrenci Yurtlarında İnternet Hizmeti Var Mıdır? yazısı gerisinde gülümseyen kız ve internet giren kız görselleri
soldaki yeşil zemin üzerinde, "yurt binalarında deprem güvenliği nasıl kontrol edilir?" yazısı ve altında nuvola kız yurdu logosu. ortada mühendis kadın görsseli ve onun hemen üzerinde nuvola binası görseli
Yurt Binalarının, Diğer Binalara Göre Farkları hakkında merak edilenler temalı, nuvola öğrenci yurduna ait 12 görselin küçük hallerinin yer aldığı tasarım
pembe buruşuk kağıt üzerine Kız Yurdu Fiyatlarını Etkileyen Faktörler Nelerdir? yazısı. geri planda ders çalışan öğrenci ve yataktan kalkan öğrenci görseli.
sertifika tasarımı üzernde büyük "yurt ruhsatı" yazısı. Üstte ve ortada Nuvola Kız Yurdu yazıları.
Öğrenci Yurtlarında 24 Saat Güvenlik Bulunmalıdır yazısı altında pembe geri plan ve güvenlik görevlisi
Uygun Fiyatlı Kız Yurdu Seçimi Nasıl Yapılır? yazısı altında yurt görseli ve yurt odasında oturan iki kız öğrenci
Üniversite binasının önünde, baş parmağıyla, onaylama işsareti yapan kız öğrenci görseli. Görsel üzerinde, kalem kutusu, palet ve yola devam yazısı.
Güvenli Konaklama İçin Resmi Öğrenci Yurdu Seçeneklerini Tercih Edin yazısı altında yurt ve yurt odasındaki kız öğrenciler